| CrisTinasss a întrebat:

Am si eu o problema legata de telefonul meu pe care am instalat Android versiunea 4.0.4. Nu mai pot instala aplicatii pentru ca imi spune ca, cardul SD este plin. Ideea este ca mai mult de jumatate din spatiul de pe card este ocupat de o anume categorie "Diverse" pe care nu o pot gasi, si care nu cuprinde poze, muzica si nici aplicatii. As vrea sa stiu unde gasesc ce se afla pe continutul cardului si cum as putea sterge. Multumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
| ad3w5ewbpwte3st a răspuns:

Sigur scrie ca SD-ul e plin, si nu memoria telefonului? In "diverse", de obicei, intra : salvarile de la jocuri, fisierele cache, etc. Daca ai multe aplicatii, se umple si cardul, si telefonul. Si daca stergi fisierele unor aplicatii, e foarte probabil ca acestea sa nu mai functioneze (cum trebuie/deloc).
Fisierele de care vorbesc se pot gasi in:
/sdcard/Android/
/sdcard/. android_secure/
/sdcard/DCIM/. thumbnails/
Insa multe aplicatii isi creeaza singure foldere direct in /sdcard/
Sper ca am fost de folos. happy

| CrisTinasss explică (pentru ad3w5ewbpwte3st):

Buna! Nu memoria telefonului este plina, ci cardul. Intr-adevarm aplicatiile isi creeaza singure niste foldere sa le spun, insa problema e ca aceste "diverse" nu sunt aplicatii, nici imagini, nici muzica...asta nici nu inteleg, ce imi poate salva in diverse, fiindca nu gasesc niciun folder numit "diverse". spun ca sunt sigura ca "diverse" nu contine nici aplicatii, nici poze, etc pentru ca ele imi apar separat. Am fost si la magazine, cica de specialitate, si nimeni n-a stiut sa-mi rezolve problema! laughing Chiar nu stiu ce e de facut...