| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Am telefonul Samsung Galaxy J3 si ma gandeam daca mai trebuie sa formatez bateria*( adica sa il tin 12h la incarcat)*.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu trebuie să faci nimic decât să-l pui la incărcat cînd cere și să-l scoți cînd e 100%. E un telefon modern.
Alte povești cum că să-l scoți la 99, 9%, să-l pui la 11% și altele de același gen, sunt doar povești.

| GdX a răspuns:

Telefoanele acum au baterie Li-In, nu iti mai trebuie nicio formatare. Asta se facea acum 20 de ani la vechile telefoane.