| Xalion a întrebat:

Buna! Am un abonament la o companie de telefonie impreuna cu un telefon luat in rate. Mai am un an si 2 luni din abonament, respectiv din rata, si as dori sa opresc abonamentul. Din cate stiu, rata telefonului va trebui platita in continuare, lucru cu care sunt total de acord dar, pot sa reziliez abonamentul macar dupa implinirea unui an? (in octombrie).

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă reziliezi abonamentul, întreabă-i pe ei cât le datorezi, plătești tot și gata.

| RoCkKiD a răspuns:

Abonamentul poti sa il reziliezi dupa ce expira iar rata telefonului o platesti conform intelegerii cu operatorul, in cauzl tau sunt impreuna. Ce poti sa faci daca vrei sa termini mai repede e sa contactezi operatorul si sa spui ca vrei sa platesti totul in avans, din cate stiu unii permit treaba asta, o sa platesti toate ratele o data si ai terminat.

| mi25 a răspuns:

Daca platesti toate datoriile, poti sa reziliezi contractul oricand. Este prevedere legala. Platesti telefonul la valoarea de vanzare fara abonament.