| Niculae_Darius_1998 a întrebat:

am un Allview x1 soul xtreme si sunt curios daca e rezistent la apa, am cautat pe internet dar nu am gasit un raspuns. Daca are cineva si a testat acest lucru sa spuna daca a rezistat acestui test. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model NU are Certificare IP; deci, NU este rezistent la apă :
http://allview.ro/xtreme/

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Nu are cum sa reziste la apa. Intra apa pe langa camera, pe langa led, pe la cartela sim. Daca nu e facut special pentru a rezista la apa, sigur va intra apa in el.

| Niculae_Darius_1998 explică:

Dar macar daca il scap in apa si il scot imediat sau... Ma rog in 2 secunde dupa ce l-am scapat e posibil sa se defecteze sau doar daca il tin sub apa se va defecta?