| ELA2005 a întrebat:

Am un iPhone 10 și ieri m-am băgat in piscina cu el si acum camera frontala și cea de pe spate sunt aburite pe interior total, pe ecran îmi apare o dunga verde care tot vine și dispare, am încercat metoda cu soarele și am ținut telefonul afara 30 min dar s-a încălzit mult și îmi e frica sa îl las mai mult! Acum s-au aburit și mai tare după ce l-am pus afara, ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Sa mergi rapid la un service să il dezmonteze și să elimine umezeala.

| flixbuster a răspuns:

Sa il pui in masina de spalat la program de centrifugare, desigur. Sau in cuptorul cu microunde.

Pentru ca pari sa ai IQ-ul mai mic decat numarul de la pantof: vezi ca sunt ironic.