| RopeRop65 a întrebat:

Am un iPhone 8 plus și recent l-am bagat in apa, totul a fost ok, și peste 3-4 minute ma trezesc cu o pata pe ecran,a făcut condens, și butonul de home nu mai mergea foarte bine, in fine, l-am închis și l-am bagat in orez l-am ținut vreo 6 ore,acum și-a revenit butonul de home,și s-a mai micșorat aceea pata de sub ecran, dar mi s-a aburit camera frontala, cum scap de aceea pată definitiv și cum fac sa se dezabureaca camera? Daca sunt nevoit să-l duc la service cam cât ma costa? Mulțumesc dau funda!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai vrut sa-i faci baie? Du-l la un service pentru curatare. Esti cumva din Caracal?

| relian a răspuns:

Mai baga-l in apa oodata si l-ai terminat, ai terminat lucrarea laughing.Dar de ce anume l-ai bagat in apa? Un telefon nu se baga in apa, normal va intra apa in el.Cand spune ca este rezistent la apa nu se refera la faptul ca il poti scufunda in apa laughing ci daca asa este stropit cumva accidental nu intra apa asa de usor in el.Las ca e bun, ce aia la servici nu trebuie si ei sa traiasca laughing

| MihaiNicu23 a răspuns:

Du-l la un service pentru curatare dar atentie ca pierzi garantia daca o si ai.

| Legion7X a răspuns:

Numai când mă gândesc ce ai făcut mă apucă râsul.

Probabil că îți permiți multe telefoane scumpe căci, astfel nu ai face tot felul de teste având în vedere costul acestuia.

| Ioana_Larisa_1994 a răspuns:

Hei aceași problema am avut-o si eu! Ca sa iti functioneze telefonul cum trebuie ( asa cum a fost ) pune-l in orez si tot la 2-3 zile uitate la el!
Il ti acolo pana dispare
Ps: scoate cartela bateria Ok? Se tine cam 1 saptamana chiar 2 dar apoi este ca nou!
Funda?