| Leonores a întrebat:

Buna! Am un iPhone 8, iar problema lui e ca nu-mi mai merge camera pe spate, îmi arată o imagine neagră, am sters din el unele aplicații, l-am închis -deschis și tot nu vrea sa meargă… un sfat, dar bun, va rog! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Reset la setarile din fabrica, dar numai daca iti stii contul de icloud.

| Leonores explică (pentru Wr3nch):

Cam greu, deoarece pierd tot… mersi mult!?

6 răspunsuri:
| ZappyTv69 a răspuns:

Buna!
Este probabil stricat. Este cel mai probabil o eroare apărută în el, în urma unei cazaturi. Poti merge la un service. Nu are legătură cu inchisul/deschisul, deoarece problema este internă. La un service sigur va stii ce să-i faca. Dar sincer sfatul meu ar fi să nu mai investesti în el, și cu eventualii bani de reparație, care nu sunt puțini, vorbind de un produs Apple, să îți cumperi alt telefon pentru ca în scurt timp, maxim 2 ani iPhone 8 nu va mai suporta update-uri noi, deci ai rămâne cu un telefon inutil, care nu suporta anumite servicii, în care ai băgat o pălărie de bani. Deci sfatul meu este ori mergi la service, ori iti iei altul! Succeshappy