| Anonima123456789098765324 a întrebat:

Am un iPhone SE și am observat ca din senzor iese o,,lumina" roșie,aceasta,, lumina" luminează mai tare când apăs pe ceva de pe ecranul telefonului. Ce e asta? Așa e normal sa lumineze?

Răspuns Câştigător
| 1nf3ern0 a răspuns:

Uneori senzorul roșu reprezintă baterie scăzută! când apeși pe ceva ar trebui sa dispară Ex:cand deschizi telefonul senzorul se oprește! Când apare senzorul verde înseamnă că telefonul este în stare bună! Ai baterie destula și nu ai multe aplicații deschise!