| Aduta_adelutza_1995 a întrebat:

Am un j3 2017, nu-mi afiseaza tastatura iar telefonul are cod de blocare, daca fac "combinatia de butoane"doar se restarteaza si nu-si revine, nu-l pot stinge pentru ca imi cere parola. Am citit ca telefonul trebuie sa fie stins pentru a-l reseta aplicand combinatia de butoane! Ajutor!

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Https://www.hardreset.info/......st-method/
Daca te referi la asta, desigur. Daca ai un cont de google play, preferabil sa fie al tau telefonul, si stii contul si parola, in functie de versiunea sistemului de Android o sa te puna sa introduci contul si parola. Daca nu, totul o sa fie "ok", telefonul o sa piarda codul de deblocare si o sa mearga si putin mai bine.

| Bogdan70001 a răspuns:

Deci metoda cu combinatia se refera sa stergi din recovery mode.Iti cere parola cand vr sa-l inchizi, dar poti sa-l inchizi fortat daca apesi pe butonul de oprire max 12 secunde

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Daca nu mai stii parola de deblocare, e mai compliat de rezolvat telefonul sa fie functional. Poti intra in recovery tinand apasat mai mult timp volum sus si power chiar daca telefonul este pornit.
Dupa resetare, iti va cere contul google cu care a fost configurati initial si daca nu-l stii va trebui sa apelezi la un service gsm pentru configurare.
Daca nu te descurci, ai mai jos niste adrese:

https://www.mobitel.ro

https://www.servicetelefoanegsm.ro