| deya100 a întrebat:

Am un Nokia C2 si am Wireless si nu stiu cum sa imi activezi internetul sa imi mearga! Cine stie sa activeze internetul pe telefon?

P.S. Cand dau sa intru pe facebook imi spune Serviciu Indisponibil
iar cand dau la internet imi zice Adresa Web incorecta!

FUNDITA! happy

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

BUnă!

Acest model de telefon NU are wi-fi, deci NU poţi folosi conexiune wireless pentru a naviga pe net - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/nokia_c2_00-3367.php

Poţi naviga pe net DOAR folosind conexiunea de date GPRS, unde traficul de date se PLĂTEŞTE!

Pentru a face setările şi a "activa" internetul, să PRECIZEZI în ce reţea eşti şi dacă ai abonament sau cartelă PrePay.

Toate cele bune.

| JordanMichael a răspuns:

Nokia C2 nu are wireless. iti trebuie net de la operator.ia-ti optiuni cu net.