| keNzoR151 a întrebat:

am un Nokia lumia 800 si cand dau la games nu ma lasa sa downloadez nimic imi da asta "sorry, you need to do this from your computer because your account indicates you are a child, to join xbox live go to xbox.com and sign in with you windows live id, to parchase content from marketplace software on your pc., am cont pe xbox si windows live dar am 2 si primul cont nu e peste 18 ani si nu il pot sterge de la setari ce as putea face ca sa pot downloada aplicatii.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să te autentifici de pe Pc cu un cont de adult!

Eventual, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului, sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/nokia-lumia-800-hard-reset.html

http://www.knowyourmobile.com/......-lumia-800

Apoi, REINTRODUCI pe telefon un cont nou ( cu o dată de naştere adecvată, vârstă peste 18 ani )...

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.