| Alice017 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S9 de 8 luni si nu am avut nicio problema cu el pana acum. Insa acum o ora, în timp ce eram pe el s-a oprit pur si simplu. Pe ecran scrie Samsung iar dupa 5-10 minute imi apare "Pornire Android, optimizare aplicație 98/98" apoi se aprinde (nu merge sa apas pe nimic) si imediat se stinge din nou și tot așa. Nici butonul de pornire nu-l pot folosi. E vreo problema daca il resetez din butoane? NU STIU CE SA FAC, AM NEVOIE DE SFATURI URGENT.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca isi face update la Android si pe urma si aplicatiilor, asta dureaza poate chiar si cateva ore!

Nu-l reseta intre timp, fiindca ramai fara telefon! Lasa-l sa-si faca treaba pana la capat!

In timpul upgrade-urilor TOTDEAUNA sa fii CONECTAT LA ALIMENTARE prin incarcator si sa ai conexiune wi-fi functionala!

| cfrtobias a răspuns:

Nu isi face update oare la Android?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil o problema la Android. Mergi la service si instaleaza alt Android. Gratis daca ai garantie si mergi la service autorizat Samsung. UPDATE la Android nu isi face el asa singur. Atunci cand primeste UPDATE la Android te informeaza ca exista update, in info. scrie ce ofera noul update si ce dimensiune are, alegi cum descarci ( wifi sau date mobile ) apoi cand vrei sa se instaleze actualizarea : acum sau la noapte intre orele x x. Un proces de update andorid nu dureaza mai mult de 15 minute. Din butoane nu stiu daca poti accesa meniul recovery atata timp cat nu esti in meniul "home". Mai bine mergi la service.