| imbauser a întrebat:

am o problema cu un s2 e incarcate 100% intru intr-un joc si si mi se inchide sau intru in camera fac 2 3 poze si se inchide cand il aprind scrie baterie descarcata mentionez bateria e putin umflata trebuie schimbata ca sa nu mai faca asa

1 răspuns:
| ciber a răspuns:

Da bateriile pe litiu sunt foarte pretentiase si probabil la fabricare a scapat niste impuritati in ea care a deteriorato prematur si nu mai poate tine curentul in ea sfatul meu e sa o schimbi cit mai repede posibil deoarece ea are un chip de protectie (sa nu dea telefonului prea multa energie sau prea putina )dar daca se tot inchide nu e bine in timp il poate avaria mult noroc