| 拉维尼亚 a întrebat:

Bună! Am un telefon Huawei P Smart și azi nu i-a mai funcționat deloc difuzorul. Am încercat să-l curăț și tot nu merge. Ar putea fi reparat sau ar trebui să-mi cumpăr alt telefon? Acesta are doi ani. Cam cât ar costa să îl repar dacă e posibil?

Răspuns Câştigător
| svenhassel13 a răspuns:

Costa 80 de lei, maxim
este vorba despre banda din spatele bateriei.mergi la un gsm bun

| 拉维尼亚 explică (pentru svenhassel13):

Și cam în cât timp se poate face asta? O să-mi afecteze fișierele și aplicațiile din telefon sau vor rămâne în continuare memorate?

| svenhassel13 a răspuns (pentru 拉维尼亚):

Im 3 zile maxim e gata, nu iti afectează nimic, totul ramane, schimba banda aceea si gata, daca ai noroc, iti ia maxim 60 de lei, totul e in regula, am avut aceeasi problema cu un p20 lite, sunt facute sa se strice pentru ca Huawei sa vândă, im rest el te tine inca 4 ani fara probleme.

| 拉维尼亚 explică (pentru svenhassel13):

Mulțumesc mult pentru ajutor!