| SLexuS a întrebat:

Bună, am un telefon Huawei p smart și culorile pe camera sunt reci, nu sunt vii, realistice, cum as putea sa le schimb sa fie culori mai vii?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fumpara-ti o camera foto pocket, la 90 euro (420 lei) gasesti aparat care face poze muuuult mai bune, cu 20 megapixeli si zoom optic 8x:
https://altex.ro/......DSCWX500B/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai edit, cauti unde e saturatie, si o maresti. Pozele alea reci sunt realiste, asa e culoarea afara, daca pozezi ceva cu culori vii atunci se vor vedea direct asa.

| SLexuS explică (pentru anonim_4396):

Nu i asa și culorile vii sunt reci

| anonim_4396 a răspuns (pentru SLexuS):

Verifica de praf sau du-l la garantie. O ruda are si se vad vii cele vii.

| PappZsoltAndras a răspuns:

Incearca din aplicatia pentru fotografiat si baga-te in modul pro vezi daca poti schimba ceva, sau din setarile aplicatiei. Nu am un telefon Huawei, deci nu prea stiu, dar aceste lucruri ar trebui sa fie acolo.