| Andreea_Ciubuc_1998 a întrebat:

Bună, am un telefon LG. Iniţial, atunci cand conectam căştile de la telefon la laptop se auzea doar într-o singură cască. Acum aud în ambele căşti cand le pun la laptop, dar nu mai merg la telefon. Funcţionează şi la telefon, dar se aude ciudat. Aţi putea să-mi spuneţi dacă/cum aş putea să le repar sau dacă am nevoie de o pereche nouă de căşti?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Bai fratilor, nu mai bagati casti de telefon in laptop...
Ia vezi cate sectiuni are jack-ul de la castile de telefon si cate are ala de la castile normale:

http://i.imgur.com/O9bjga5.jpg

Tehnica nu e pentru oricine!

| Andreea_Ciubuc_1998 explică (pentru K0sti):

Să-nţeleg că le-am stricat de tot aşa, nu?

| K0sti a răspuns (pentru Andreea_Ciubuc_1998):

Posibil! Exista riscul sa busesti ampificatorul din laptop, sa vezi atunci bucurie! Castile le mai schimbi, dar pe ala nu prea, asa ca ai grija!

| PiruiAndrei1994 a răspuns:

Probabil e stricata mufa de la casti.Deci incearca sa iti iei o pereche noua de casti de si castile ala tot asa fac inseamna ca telefonul e de vina