| Robertgavrilă8 a întrebat:

Dacă porți o pereche de căști și una dintre ele se strică și nu se mai aude și atunci poți să auzi doar într-o singură cască, atunci când filmezi, de exemplu, un episod de gaming și pe parcursul episodului auzi numai într-o cască, atunci când îl postezi, vizualizatorii vor auzi numai într-o cască sau în ambele căști? Spuneți-mi pentru că sunt curios

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Vor auzi normal in ambele daca de exemplu inregistrezi cu un microfon de birou dar cred ca si cu microfonul de la casti e acelasi lucru, eu sunt 99% sigur ca se aude normal in ambele casti chiar daca una dintre castile tale e problema, cu conditia ca microfonul sa fie functional!

| Robertgavrilă8 explică (pentru Simpatic):

Dar dacă înregistrez sunete, muzica, etc din joc, o să se audă la fel în ambele căsți sau doar în una?

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Robertgavrilă8):

Nu contează care casti ai tu.
Output-ul din PC tot stereo vine la căștile tale, chiar daca una nu mai merge.
Vizualizatorii vor auzi stereo. Tu vei auzi doar într-o ureche pentru că doar una merge...

| Robertgavrilă8 explică (pentru DoctorWh0):

Ok, mersi

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu are nicio legătură ca ți se aude într-o casca. Tu înregistrezi cu microfonul iar ascultătorul va auzi în ambele căști.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu casca înregistrează.