| larisa523 a întrebat:

Buna am un telefon Samsung galaxy trend lite si il am e mai putin de o luna si mi-am facut cont pe magazin play si apoi mi-am descarcat pou si my talking tom si astazi mi-a venit cost suplimentar 7 euro si nu am aflat de ce si in fta scolii am semnal wi-fi si chiar daca am wi-fi-ul activat si nu stau pe net poate sa-mi consume? eu nu am aflat inca. Dintre toate chestile astea ati gasit vreun motiv din care putea sa-mi vina cost suplimentar?
va rog din tot sufletul sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi setările de net!
Cel mai probabil, telefonul este setat să se conecteze automat când are disponibilă o reţea de date/GPRS...

Întotdeauna să închizi conexiunea de date!

Toate cele bune.

| Cătălin1309 a răspuns:

Deci ori ti ai epuizat extraoptinea activata si ai intrat in cost suplimentar, ori atunci cand ti ai descarcat jocurile ai folosit pachete de date. Conexiunea Wi-Fi nu are legatura cu costul suplimentar

| asdfkhjl a răspuns:

Si eu as vrea sa imi cumpar nu telefon de asta happy imi poti spune, cum este? scuze ca nu ti-am raspunsbatting eyelashes

| larisa523 explică:

Mersi nu mai trebuie sa raspundeti