| BadASsS a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Y young si mi-am descarcat Samsung Kies pentru PC.Imi arata sa conectez dispozitivul (cablul USB) iar cand il conectez tot la fel arata.(dispozitivul il conectez prin fata la unitatea centrala..nu stiu daca exista si-n spate rolling on the floor ). Stie cineva ce are?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mie nu imi merge cu ultima varianta Kies.Am Galaxy Mini.Dar cu alta mai veche, merge. Daca ai alta mai veche, incearc-o.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate nu ai o versiune compatibilă de Kies ( depinde de unde ai descărcat-o )...

Eventual, dezinstalează-l şi descarcă/instalează Kies de la linkul OFICIAL :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Apoi, conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează Kies atunci este ok.

Eventual, dacă nici aşa nu merge, atunci să încerci : să schimbi portul usb ( faţă sau spate ), să schimbi cablul usb, să-i dai autoupdate la Kies ( poate găseşte o versiune mai nouă ), să dai "refresh" în Kies, sau un restart la Pc şi apoi încerci iar diverse metode.

Dacă nici aşa nu reuşeşti, atunci să încerci să conectezi telefonul la alt Pc...

Toate cele bune.

| darrio2007 a răspuns (pentru bursuc001):

Sa stii ca nici mie nu imi merge cu ultima versiune de Kies.Dar am alta mai veche cu care merge.

| bursuc001 a răspuns (pentru darrio2007):

Tot ce este posibil, depinde şi de versiunea de soft de pe telefon...

Aşa cum i-ai spus, e bine să încerce şi cu o versiune anterioară de Kies.

Eu recomandam ultima versiune deoarece asta e şi recomandarea "oficială" a celor de la Samsung ( dar ei NU admit că e posibil ca ultima versiune să nu funcţioneze pe toate modelele )...

Toate cele bune.

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Exista cu siguranta mufa usb si in spatehappy
Cand conectezi cablu usb la telefon il si "activezi?" adica intri in setari/ wireless and network / usb si apesi acolo inainte sa bagi cabluhappy dupa il bagi si iti apare un robot verde si dai Conectare la Spatiu...