| Oana_Priscila_1964 a întrebat:

am vazut ca cineva avea o problema cu un telefon EVOLIO X6, am spart display ul si nu mai pot folosi touch ul. intrebarea mea era daca se schimba ambele sau numai display ul? Va multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pe ambele dacă nu mai merge nici touch-ul...Dar e foarte scump deci recomand să iei alt telefon.

| Ciprian996 a răspuns:

Buna. daca s-a spart doar stratul acela de sticla de pe display trebuie schimbat doar touch-ul. dar daca ai si defectiuni de display...de exemplu sa se vada dungi sau ceva de genu, trebuie schimbate amandoua. dar daca e spart doar touch-ul nu te costa mult.