Întrebare recomandată | NicoClaudita a întrebat:

Am vazut pe telefonul meu "deviere apeluri" si "barare apeluri"! Ce inseamna? fundita

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

La deviere apeluri: daca nu iti mai merge un telefon, (il duci la reparat cu cartela in el de ex) redirectionezi apelurile catre alt numar, deci cand suna cineva pe numarul telefonului stricat, va suna si pe numarul nou.
Barare apeluri inseamna sa blochezi anumite apeluri, de ex te deranjeaza gagicu, pac, ii bagi numarul la apeluri barate happy
Bafta!

| NicoClaudita explică (pentru alecx4music):

Imi place raspunsul tau laughing daca nu mai primesc altele iti dau funda! laughing

5 răspunsuri:
| razvitzi a răspuns:

Deviere apeluri catre casuta vocala sau catre alt numar de telefon (doar daca ai abonament poti devia apelurile catre un alt numar de telefon)
bararae apeluri inseamna sa blochezi apelurile de iesire (nu mai poti suna de pe telefonul tau) sau cele de intrare (cine te suna aude un mesaj cum ca ti-ai blocat apelurile)

| Lungoci_Maryan_1998 a răspuns:

Sa oti trimite cine te suna catre un alt numar

| byutsaa a răspuns:

Deviere-in caz ca te suna cineva si telefonul tau este inchis, ai apel in asteptare etc... poti pune un alt numar pentru a devia apelul, adica sa sune pe alt telefon, iar despre barare uite aici: http://cosmoteromania.custhelp.com/......in-telefon

| Vitezomanul a răspuns:

Deviere apeluri functioneaza doar cand telefonul tau este inchis, si apelurile de atunci vor fi automat redirectionate pe alt numar.
Poti citi mai multe aici:
http://adf.ly/HPDsV
(in dreapta sus o sa apara un skip ad. apesi acolo, si te duce la pagina dorita)