| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa achizitionez un telefon simplu si care sa se muleze bine pe facebook cat si google.Nu ma intereseaza sa ma pot juca la el prea mult la el, dar tin in special sa aiba o camera de minim 8 mp si poate tastatura qwerty. Banii nu sunt o problema,dar vreau un telefon care sa nu semene cu galaxy,iphone,xperia, lumia etc. Exclus tot ce e subtire si cu touch.Ma gandeam la un Nokia e6. Opinii despre acesta cat si alte modele recomandate?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Mai puternic ca Nokia E6 nu e.
De la camera, procesor, memorie interna. E prea bun pentru google si facebook. Pacat ca nu vrei sa fii la moda cu touch.

| Complicat a răspuns (pentru horia2012):

Pe unele site'uri de genu vad argumente contra de genu: The dated hardware slows down performance, Symbian Anna under-performs.Ai idee?

| horia2012 a răspuns (pentru Complicat):

Se refera la faptul ca sistemul de operare ar rula mai bine pe un telefon cu
un procesor mai puternic. E6 are procesor pe 680 MHz. Poti face update la
Nokia Belle. Fiecare critica telefonul dupa a fost multumit de el sau.
Daca iti cumperi un telefon cu procesor pe 680 MHz si vrei sa joci cine
stie ce jocuri performante nu vei reusi.
De ex. Nokia x7-00 (touch) are acelasi procesor si acelasi sistem.
Daca folosesti telefonul asa cum ai zis, nu va fi nicio problema.

7 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

BlackBerry 9900 scump.
dar daca zici ca nu este o problema cu banii.fa ce stii tu.
eu zic in bani aia sa ti iei un touch ceva galaxy s2 iphone 4/s iphone 5, habar n-am ce iti place tie.

| Complicat a răspuns (pentru davidtm):

Ar fi mare diferenta de calitate a fotografiilor, intre 5 si 8 mp?

| davidtm a răspuns (pentru Complicat):

Nu conteaza mp.conteaza rezolutia.eu am iphone 4 si eu un Nokia simplu si au amandoua 5 mp.si i4 face mai bine pentru ca are rezolutie mai mare!

Răspuns utilizator avertizat
| RELIABLE a răspuns:

Buna iti recomand un HTC ChaCha e special pentru facebook are buton automat de intrare are tastatura qwerty dar si touch dar camera e de 5 mp.