| Lilly00 a întrebat:

Bună,
aș dori să aflu unde pot găsi //pe ce site// componente pentru telefoane, ex. difuzor, buton pornire si volum... părţi mici. Vă rog.
Mulţumesc. happy

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aproape toate telefoanele folosesc componente individuale, fabricate pentru o gama de modele.
Ca urmare, componentele le poti coanda de la producator /fabricant, dupa codul de productie sau modelul telefonului.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Se mai gasesc pe ebay.com, chinezii vand de toate, insa trebuie sa stii ce sa cauti si pe cine sa intrebi.

| Mihay2023 a răspuns:

Salut, din tara de pe moca, gsm, pegsm le gasesti pe google, din afara de pe aliexpress.