| Byanka_Bya_1997 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un telefon Samsung galaxy S advance! dar nu stiu daca il pot cumpara in rate. Ar fii mult mai avantajos pentru mine.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| ZeHelp a răspuns:

Nu este deloc avantajos. Asa pare, dar daca faci un calcul inainte, observi ca platesti mult mai mult. Sfatul meu este sa dai toti banii deodata, e cel mai bine.

| Shottas a răspuns:

Daca ai 13 ani tu nu poti sa faci rate sau abonament de nici un fel. Poti cadea la un acord cu parinti sa iti faca ei abonament. Iar daca ei au deja un abonament la una din companiile de telefoane nu mai platesc avans daca fac la aceias.

| Hedon a răspuns:

Fa-ti un abonament si daca ai telefoane mai vechi dule acolo si iti va face un pret si iti va reduce din costul telefonului parerea mea telefonul acela nu se merita ia-ti un Nokia Lumia 610-910 ca este mai bun si are si windous tot ce vrei

| 7IulianCosmin7 a răspuns:

Mai bine strangi banii sil iei asa! Ca la un abonament pentru un telefon bun platesti dublu in doi ani!