| Amely21 a întrebat:

Bună, as mai avea o întrebare. Cum îmi pot da seama dacă cineva m-a blocat pe număr? Sau dacă ma blochează pe Whatsapp, se blochează automat și numărul?

9 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Evident nu. Se poate bloca doar pe whatsapp.

| Eduard619 a răspuns:

Dacă te a blocat pe wp nu te-a blocat și pe număr neapărat.
Ca să aflii încearcă sa suni persoana iar dacă de fiecare data când suni îți dă direct cu ocupat clar ești la respinși.

| Amely21 explică (pentru Eduard619):

Altfel nu pot să aflu, decat prin apel?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Amely21):

Daca esti blocata pe Whatsapp, incearca sa adaugi persoana aia intr-un grup. Daca da eroare, esti blocata. Legat de apeluri simple, cum zic colegii - suni si vezi. Sau si mai sigur, te intilnesti cu persoana si intrebi. Eventual o cunostinta comuna.

| Amely21 explică (pentru Eduard619):

Am încercat să sun și a răspuns un robot, înseamnă că sunt blocata?

| Eduard619 a răspuns (pentru Amely21):

Înseamnă că nu

| Amely21 explică (pentru Amely21):

Am încercat sa sun, și răspunde robot, dar el este în Germania, poate din cauza asta răspunde robot? Cum mai pot sa îmi dau seama altfel? Ca sună, dar după răspunde un robot, deci nu știu dacă asta înseamnă că sunt blocată