| hajliparli a întrebat:

Buna
As vrea formatez un Samsung galaxy core dar sai formatez toata memoria ca sa ii instalez alt soft cum pot sa o fac? vreau sa resoftez telefonul deoarece a fost resetat la set de fabrica si cere un cont anterior ii introduc vontul anterior corect dar in continuare cere acelasi lucru

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| panther2007 a răspuns:

Iti explic eu cum se face pas cu pas.
1. Cauta pe internet un rom pentru telefonul tau, un rom pe care sa il poti instala din rom recovery
2. Dupa ce ai downlodat rom-ul in extensia zip pune-l in radacina cardului sd(sau creeaza un folder in care sa il pui).
3. Inchide telefonul
4. Acceseaza modul rom recovery(power+volum up sau power+volum up+ home)
5. Selecteaza comanda wipe data factory reset/ yes delete all user data
6. Selecteaza wipe dalvik cache
7. Apply update from sdcard
8. Selectezi rom-ul din radacina cardului sau din folderul in care l-ai pus si dai instal
9. Reboot system now
Astia sunt pasi pe care trebuie sa ii urmezi pentru a putea sa instalezi un rom din modul recovery.
Totusi iti recomand sa ai grija ce si cum faci.
In principiu iti recomand sa downlodezi rom-ul de pe un site de incredere cum ar fi xda

| hajliparli explică:

Ceea ce mia-i trimis este o resetare la setari de fabrica, eu vreau sa il formatez total sa-i sterg tot ce tine de soft pentru ca nu-mi recunoaste contul google imi apare ca e asociat telefonul cu contul dar nu se conecteaza la cont cere in continuare un cont care a fost anterior pe dispozitiv...
telefonul nu a fost dus niciodata la service

| hajliparli explică:

Eu am descarcat un firmware de pe sammobile si l-am inscris cu odin...am intrat in download mode si asa l-am inscris...
Nu e echivalent cu ceea ce e de pe card?
Problema e ca nu il formateaza total sa uite tot ce e in el ca sa pun softul nou si sa nu mai stie de cont