| PaulAdrian17 a întrebat:

Bună! Aș vrea să-mi iau un nou telefon. Am de ales între iPhone 14 Pro Max, 256GB, 5G, Deep Purple și
Samsung Galaxy Z Flip5, 8GB RAM, 512GB, 5G, Lavender.
Care este mai bun?
Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Dintre orice telefon non-flip si un flip, as merge pe non-flip, chiar daca teoretic blablabla. In alta ordine de idei, la ce pret il iei, de ce fix Pro Max-ul si nu orice altul din gama aia de pret? Daca iei telefon doar sa moara dusmanii, macar ia unul de ala suflat cu haur.

| Simpatic a răspuns:

Care este mai bun la ce anume?
Am o intrebare dintre un BMW seria 5 diesel nou si un Audi A6 nou benzina, care este mai bun? Bune sunt ambele dar fiecare e diferita!
Cam asta ai intrebat si tu!

Fiecare telefon e bun in felul sau in functie de ce caracteristici are si la ce iti foloseste, eu doar dintre acestea 2 as alege iphone 14 pro max, pentru simplul fapt ca este mai util decat un telefon de fete precum acest Samsung flip5
Insa mai bun este daca ma intrebi pe mine S23 ultra
In orice caz si S23 simplu cat si S23+ este o alegere mai buna decat cele spuse de tine.
Dar iphone e altceva are alt sistem de operare, as merge pe el doar daca esti familiarizat cu IOS, in rest este acelasi vechi razboi Samsung vs iphone, diesel vs. benzina, alb vs negru, adica intrebari puse in balanta dar fara raspuns concret, pentru ca un raspuns corect nu exista

| Hyperion7 a răspuns:

Am auzit că flip-urile au probleme cu balamaua de la ecran, mai bine mergi pe iPhone.

| ValentinaB a răspuns:

Personal, din cele doua modele, as merge pe iPhone, pentru ca va rezista mai bine in timp atat pe patea de soft, cat si harware.