| Ellena_Bianca_2000 a întrebat:

as vrea sa-mi iau un Samsung Galaxy Chat. As vrea sa stiu daca e bun... daca ma tine cativa ani nu sa-l iau si gata sa se strice. Unule persoane mi-a spus ca e foarte bun iar altele ca e bun la inceput dar dupa aceea... Ajutati-ma va rog as vrea sa aflu daca e bun sau nu pana la urma.
Dau funda!

14 răspunsuri:
| Rockat a răspuns:

Depinde cum il prinzi din fabrica, e posibil sa se strice din prima saptamana ( am patit) sau e posibil sa mearga ani buni. Dar daca chiar vrei un telefon cu tastatura qwerty si touch iti recomand un Blackberry Q10 arata asemanator cu Galxy Chat dar e mult mai bun. Sper ca am fost de ajutor.

| antoniaYoyo2 a răspuns:

Buna Ellena_Bianca_2000...Iti sugerez sa iti iei alt telefon deoarece si eu am avut Samsung Galaxy Chat si mai mult de 1 an nu m-a tinut... Funda?

| antoniaYoyo2 a răspuns:

Mai cauta pe net niste recomandari de telefoane mobile...Iti sugerez sa nu iti iei telefoane de marime mare, alea se strica cele mai repede mai bun e un Nokia Asha..Nu te baga la telefoane foarte performante, deoarece alea te tin cel mai putin probabil, am schimbat ft multe telefoane...Nu imi trebuie funda, sper sa iti gasesti un telefon bun, mai intreaba persoane care stii ca au telefoane bune.winking Bafta Elena!

| Ellena_Bianca_2000 explică (pentru antoniaYoyo2):

CE spui de Samsung galaxy mini?

| antoniaYoyo2 a răspuns (pentru Ellena_Bianca_2000):

Da ar fi o idee buna un Samsung galaxy mini, e si mic si te tine ceva timp, nu chiar mult dar merge. happy Mai spune-mi cateva modele de telefoane sa le caut si sa iti dau un raspuns. Pana acum din cate m-ai zis fata de Galaxy Chat Samsung galaxy mini ar fi ceva totusi bunicel.

| Rockat a răspuns (pentru antoniaYoyo2):

Nu e neaparat, si Nokia Asha e destul de nou, deci din replica ta si el sa-r strica repede. Telefoanele noi sunt mai sensibile dar daca ai grije de ele pot rezista cativa ani buni mai ales daca e rezistent la apa sau praf. Singurele probleme care incep sa apara dupa vreo 2-3 ani sunt cele la sistemul de operare dar dupa un reset factory revine la normal.

| antoniaYoyo2 a răspuns (pentru Rockat):

Da,poate stii mai bine, dar dupa parerea mea toate se strica la un moment dat, corect?

| Rockat a răspuns (pentru antoniaYoyo2):

Corect. Am un Vodafone Smart III m-a tinut 5 zile si l-am trimis in service. Mai am un Sony Ericsson w200i m-a tiunt 6 ani si s-a stricat pentru ca l-am aruncat in apa. Iar un Samsung Star II m-a tinut 2 ani jumate si inca merge perfect. Depinde cum le prinzi din fabrica.

| Ellena_Bianca_2000 explică (pentru Rockat):

Da

| antoniaYoyo2 a răspuns (pentru Rockat):

Da,mai intreaba persoane si tu asa despre telefoane, ce sa iti recomande...

| antoniaYoyo2 a răspuns (pentru antoniaYoyo2):

Persoane care totusi stiu ceva despre ele...sa iti recomande unul dar bun.

| Ellena_Bianca_2000 explică (pentru antoniaYoyo2):

Da, m-am mai gandit si la Samsung Galaxy Trend

| antoniaYoyo2 a răspuns (pentru Ellena_Bianca_2000):

Da,totusi sunt bune sunt misto, dar depinde cat te tine "Rockat" are dreptate si de cum le prinzi. Bafta!