| Ionuţ_Andrei_1997_Ea4p a întrebat:

Astăzi am comandat de pe Altex un telefon Allview P5 Quad, la pretul de 750 RON, si trebuie sa mentionez ca sunt din localitatea Nichiteni, comuna Cotusca Judetul Botosani. Cand va veni curierul imi va cere bani pe transport? Fundăă! :*

Răspuns Câştigător
| marius577 a răspuns:

Nu!
La Altex, orice comanda peste 199 de lei beneficiaza de transport gratuit.
http://www.altex.ro/termeni-si-conditii-livrare.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Ionuţ_Andrei_1997_Ea4p explică (pentru marius577):

Marius m aş bucura să fie cum zici tu dar ce a zis gabi mai sus mă pune pe gânduri si nu am bani înafara de 750 lei. Ce să fac?

| sltlp a răspuns (pentru Ionuţ_Andrei_1997_Ea4p):

Stai linistit. Si daca vine la usa sa ceara mai mult de 750 lei ii zici ca nu se poate asa ceva, faci oleaca de panarama si refuzi coletul. Mare lucru. oh go on

| marius577 a răspuns (pentru Ionuţ_Andrei_1997_Ea4p):

Stai linistit.Am mai comandat de pe Altex, si asa a fost, cum ti-am spus eu.
Nu iti va cere mai mult de 750 lei pentru ca transportul, in conditiile acestea de comanda de peste 199 lei, este gratuit.
Numai bine, si sa ne anunti ce s-a intamplat happy

| Ionuţ_Andrei_1997_Ea4p explică (pentru marius577):

Dar el vine tocmai de la Bucuresti ca să imi aduca un amarat de telefon pe gratis?

| marius577 a răspuns (pentru Ionuţ_Andrei_1997_Ea4p):

Cei de la Curier au parteneriat cu toate site-urile si firmele.
Eu locuiesc in judetul Maramures, si am mai comandat si lucruri mai mici, si da, transportul a fost gratuit.Stai linistit, si bafta.
Si nu vine tocmai de la Bucuresti, cei de la curier tot transporta coletul pana la cel mai apropiat sediu al lor care in cazul tau cred ca este Botosani, dupa care vine un nene cu mai multe colete, si se opreste si la tine pentru a ti-l inmana.
Sa ne anunti ce s-a intamplat.

| Ionuţ_Andrei_1997_Ea4p explică (pentru marius577):

Astăzi trebuia să ajungă, dar maine sigur ajunge, o să vă anunt!

| Ionuţ_Andrei_1997_Ea4p explică (pentru Ionuţ_Andrei_1997_Ea4p):

Va multumesc mult pentru sfaturi. Astazi a ajuns Coletul am dat. Doar 750. De lei. foarte seriosi. Cei de la Altex... Va scriu. De pe Allview. P5. Quad. :*

8 răspunsuri:
| gabutzu a răspuns:

Pai 10km sau ceva in genu cred ca sunt gratis... dupa platesti pe fiecare km...nu stiu cat. Oricum buna alegere laughing