| Stoica_Paul_1996_csBA a întrebat:

Bună, astazi mi-am scapat telefonul in apa,doar cu partea de sus, unde este camera si portul de la casti, el se deschide, doar ca nu merge touchscreenul, din cate am vazut, acolo la camera a intrat apa,am sters portul de la casti cu un betisor de urechi,dar tot nu mergea touchscreenul,oare daca pun telefonul in orez va merge din nou touchscreenul, sau trebuie sa il duc la un service gsm, help!(el este un Huawei p8lite)

4 răspunsuri:
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Este mort, frate.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Si daca il duci la un service slabe sanse sunt sa-l rezolve. Apa a intrat in camera si in mufe. Eu zic ca e mai profitabil sa iti iei unul nou decat sa dai banii pe reparatii care te pot tine doar cateva luni

| AssoX a răspuns:

Am patit un lucru asemanator cu al tau, doar ca mie imi mergea touchscreenul.L-am bagat seara in orez -> Nimic... Ziua urmatoare l-am dus la GSM -> ``Telefonul picat in apa nu mai e telefon``. Sper sa ai noroc cu al tau

| Claude1090 a răspuns:

Amice incearca sa-l bagi in orez daca nu merge du-te la gsm daca nici asa nu se rezolva aruncal la gunoi