| Play4Fun98 a întrebat:

Buna,azi mi-am achizitionat un Samsung galaxy ace 2 si as vrea sa stiu daca trebuie lasat in priza 12 ore dupa consumarea bateriei sau trebuie dor in carcta, multumesc mult...

3 răspunsuri:
| ralu2 a răspuns:

Buna! la telefoanele acestea mai noi nu e neaparat sa le formatezi(sa le lasi inchise 12 ore la incarcat) asa spun producatorii.Dar totusi ar fi indicat sa il lasi

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este obligatoriu. Cele de acum nu mai sunt ca cele vechi.
Să-l stăpânești sănătos/ă.
Pa, pa.

| M29 a răspuns:

Il poti lasa la incarcat pana cand primesti avertizare ca bateria a fost incarcata. Nu trebuie sa-l lasi 12 ore la incarcat. Sa-l stapanesti sanatos!