| RyAngel a întrebat:

Ce diferente sunt intre Android 2.3 si Android 4.0?
Adica este mare lucru diferit sau nu e o problema daca ai 2.3?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai.da, din pacate (sau din fericire) este o diferenta destul de mare intre cele 2 versiuni ale sistemului de operare.
Android 2. 3Gingerbread a fost, si va fi probabil cel mai cunoscut si utilizat Android din toate timpurile. Timp de peste 1 an a fost prezent in peste jumatate din telefoanele Android, iar v4.0 ICS nu va avea cum sa prinda acel succes. De ce? Pentru ca a venit JellyBean din spate, si deja nu va mai creste prea mult.
Orice telefon decent pe care ti-l vei cumpara (+700Ron) trebuie sa aiba 4.0.
In primul rand, UI(User Interface)ul este diferit. Mult mai frumos si mai orgnizat.
-Ocupa mai putin spatiu
-Performante mai bune CPU + GPU (Diferente mari)
-Multitudinea Aplicatiilor (Unele aplicatii sunt disponibile pentru versiunile mai noi de 2.3)
-Performantele Aplicatiilor (Toate aplicatiile updatate si cu grafica buna sunt optimizate pentru v4.0 ICS, si le ruleaza perfect.)
-Viteza Internet
-Consum Baterie (Mai scazut de obicei)
-Si alte lucruri miciwinking

Sper ca te-am putut ajuta; Succes!

4 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

E o diferenta in primul rand grafica, in al doilea rand android 4.0 vine cu aplicatii in plus si ocupa mai putin spatiu, alta diferenta e urmatoarea poate sa creasca performantele telefonului(viteza procesorului+placa video), o alta diferenta e ca nu toate aplicatiile sunt disponibile pentru android 2.3

| TheTimeKiller a răspuns:

Daca ai Sony xperia iti poti face update de pe site-ul lor. Eu am facut si merge mult mai bine. Succes! Daca ai nevoie de ajutor trimite un mesaj privat.

| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

Viteza de retea happy funda?

| Daniel31 a răspuns:

Pe Android 2.3 nu iti merg anumite aplicatii sau poate merge greu, iar Android 4.0 este mult mai avansat.