| Diana2612 a întrebat:

Ce parere aveti de telefoanele Asus si Lenovo?

Răspuns Câştigător
| SemperPrimoris1992 a răspuns:

ASUS e o firma destul de buna, e cam cea mai buna de pe piata in materie de tehnologie, iar aici ma refer la raport calitate-pret-fiabilitate.
Lenovo e ok la capitolul pret, poate chiar ieftin, calitate sub medie, materiale destul de slabute la articole low-medium end, fiabilitate nu tocmai super, dar acceptabila.

Daca as alege dintre ele, as alege ASUS fara sa clipesc.
Bine, personal as alege ASUS oricum, indiferent din ce as avea de ales.

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Nu am incercat nici unul dintre ele. eu cred ca au un pret mai mic, la o calitate buna fata de brandurile de top.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lenovo praf, Asus mult mai bun.

| OnePiece a răspuns:

Lenovo are baterii extrem de bune, Asus are un UI bun, eu zic sa alegi Lenovo totusi.

| Alexul99 a răspuns:

Lenovo nu am avut pana acum.
Asus inca, da.
Am avut in trecut un Asus zenfone c, fiind printre primele telefoane scoase de Asus, si sincer m-a dezamagit foarte mult.
Performante slabe pentru pretul platit, un plastic foarte ieftin, ecran jalnic (practic nu se mai vedea daca nu te uitai din unghiul potrivit)
androidul destul de prost modificat, cu un aspect de `ieftin`
multe aplicatii preinstalate, de care nu poti sa scapi
Iti recomand sa te feresti de Asus, pe piata telefoanelor, in rest fac niste componente si electronice destul de bune, nu am ce spune, dar la telefoane prefer un brand chinezesc, decat Asus.

| MihaelaAnonimis a răspuns:

Eu am Lenovo S1 Lite Vibe si este un telefon foarte bun. Se mişcă bine, face fotografii de calitate, are suficientă memorie, descărcările se fac uşor, este finuţ(uşor ca greutate).
Nu am avut telefoane de la Asus, dar am PC-ul şi nu am nicio plângere pentru firma Asus. Orice produs de la ei este foarte bun.
Deşi am telefonul de la Lenovo, să fac o comparaţie între firme, aş alege Asus.
Dacă doreşti să cumperi un produs de pe internet şi să fii sigur(ă) de ceea ce cumperi te sfătuiesc să comanzi de pe eMAG, CEL, Altex. Eu nu am experienţe în cumpărături de pe alte site-uri.

Sper că te-am ajutat. Succes!