| Giulia100 a întrebat:

Ce se intampla daca dezactivez unele aplicatii din telefon? De exemplu ce se intampla daca dezactivez Hangouts sau Skype

Răspuns Câştigător
| LibelulaMov a răspuns:

Buna! Nu se intampla absolut nimic rau cu telefonul tau, ba din contra ii vei mari viteza de "gandire".

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Teoretic nu o sa mai consume resurse in background, ceea ce poate face bateria sa tina ceva mai mult.

Totusi daca aplicatia este dezactivata atunci nu vei mai putea primi notificari.
Daca cineva iti da un mesaj pe skype, tie nu o sa iti mai apara notificarea decat daca pornesti manual aplicatia.
Probabil acelasi lucru se va intampla si cu hangouts daca este aplicatie ce o folosesti pentru mesajele sms si mms.

| Alejay a răspuns:

Nu se va intampla absolut nimic pur si simplu aplicatiile respective vor disparea de pe Home Screen si nu le vei mai putea folosii.
Vei elibera din Memoria RAM.

| Giulia100 explică:

Pai... sunt aplicatiile telefonului si m-am gandit ca se reseteaza telefonul sau ceva de genu.