| 95913108abc a întrebat:

Cu ce pot sterge ecranul telefonului mobil fără ca să-i dauneze?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu CD? Cu un CD de plastic? Dar ce ai? Nu poti sterge cu un servetel special de la Lidl sau de la cei ce vand telefoane? Acolo este si solutie.

| OnuOnulică a răspuns:

Mergi la Vodafone sau Telekom și întreabă de șervețele speciale pentru telefon.

| RB26DETT a răspuns:

Alcool sanitar + servetel oarecare sau umezesti servetelul cu apa insa sa nu balteasca pe ecran, cu toate ca nu ar trebui sa afecteze [nu-s resonsabil pentru eventualele probleme ce pot aparea, faci asta pe propria raspundere] insa mie mi-a mers treaba asta si mereu il sterg asa, fara vreo retinere, nu am telefon rezitent la apa si nu am patit cu niciunul sa se strice din motivul asta... alcoolul sanitar mi se pare cel mai bun, curata de orice, il dezinfecteaza si se evapora destul de repede.

| Atacator007 a răspuns:

Pai sterge cu un oarecare servetel mai moale si nu-i dauneaza, CALM big grin

| Cristina_Alexandra_1997_2MHu a răspuns:

Cu un servetel normal