| anonim_4396 a întrebat:

Cum afli daca cineva ti-a blocat numarul de telefon, sau te-a bagat la apeluri respinse automat, in reteaua Orange?

De cateva zile tot incerc sa sun pe cineva si imi zice "momentan numarul pe care l-ati apelat nu este disponibil..." ok, am zis ca poate are telefonul inchis, dar asa e de cateva zile, cam extrem, zic eu - asa fara motive de suparare, ma gandesc sa nu se fi intamplat ceva serios.

Eu stiam ca daca numarul este blocat, suna o data, dupa care se intrerupe.

Evident exista mereu optiunea de a suna de pe alt numar, dar sincer ma abtin de la astfel de insistenta. Pur si simplu vreau sa stiu o chestie.

3 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Probabil şi-a pierdut telefonul sau ceva asemănător.

| Lance a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Posibil, desi in cazul asta, cel care o gaseste scapa de cartela prepaid repejor. Cu abonamentul, blocat in retea e altceva. Msi oricum, faza e ca ma interseaza caracteristicile functiei de block sau blacklist. Nu stiu daca trebuie sa fiu suparat sau ingrijorat...

| Drugarin_Irimia_1952 a răspuns:

Cine a blocat nr. 0720122501