| anonim_4396 a întrebat:

Cand sun pe cineva si mai intai se aude ca suna de cateva ori, dupa care intra robotul sa anunte ca numarul apelat nu este momentan disponibil, ce inseamna? A inchis sau.? Am incercat de 2 ori la interval de 30 de minute si tot asa. suna dupa care intra robotul

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Daca zice ca numarul nu este disponibil, atunci persoana pe care o sunai are telefonul inchis.

| anonim_4396 explică (pentru AnonimaOk):

Pai asta zice, ca numarul nu este disponibil, si sa incerc mai tarziu. Dar o spune dupa ce suna de cateva ori.

| AnonimaOk a răspuns (pentru anonim_4396):

E cam ciudat, ar trebui sa zica direct fara sa sune. Asa daca suna. iti inchide persoana cel mai probabil desi mesajul nu pare sa fie cel potrivit.

| anonim_4396 explică (pentru AnonimaOk):

Dar nu ar trebui sa se auda bipaitul de ocupat daca ar fi inchis?

| AnonimaOk a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are legatura, cel putin nu imi amintesc... cand e inchis ar trebui sa intre direct mesajul ala cu nu e disponibil - nu sa mai sune sau sa bipaie etc. In fine poate nu imi amintesc perfect dar daca vrei sa fii sigur poti incerca sa apelezi un numar de telefon din familie sau al unui prieten care sa aiba telefonul inchis.

5 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna,
Din cate stiu inseamna ca persoana pe care ai sunat-o ti-a inchis. Asta daca zicea robotul : "Linia apelata este momentan ocupata pentru apelurile de sosire..." sau ceva asemanator.
Sper ca am ajutat.