| Mihaela_Miclea_1981 a întrebat:

Buna,cum as putea sa mi deblokez tel,,un Samsung,, am uitat parola patron

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

1. Inchide telefonul complet.
2. Apasa simultan pe tastele: VOLUME UP + Butonul HOME + Butonul POWER
Telefonul va intra in BOOT MODE Aici navighezi cu tastele VOLUME UP / VOLUME DOWN pana la -> wipe data/factory reset apasa POWER BUTTON si apoi navigheaza cu tastele de volum pana la yes. Asteapta maxim 2-3 minute si vei ajunge din nou la primul ecran( prima poza din boot mode) si din moment ce REBOOT NOW este implicit selectat apasa POWER BUTTON. Uite si cateva poze aici http://www.androidro.ro/am-uitat-codul-modelul-de-deblocare-ce-fac/

Succes!

| NimeniSiAtat a răspuns:

Trebuie sa mergi cu el la un service