| Ang3lica a întrebat:

Cum deosebesc un Samsung galaxy S2 original de o replica? funda :*

3 răspunsuri:
| I4L a răspuns:

Pai sunt mai multe criterii dar e usor sa îți dai seama... Mai întâi pornește camera fa câteva poze mai ales pe întunericului bliț atunci ii dai seama dacă e face pe că blițul e inutil și nu o sa se vadă nimic
Apoi intra la în joc ceva vezi cum se vede si cum se misca... Iar trei îți dai seama si după ecran sa fim seriosi la un fake ecranul e ca de hartie

| AlissBrie a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=c-IJPQ7UBNs
Uite aici un video cu 2 telefoane s2, unul original si celalat fake.Ai comparatiile in video si iti vei da seama usor in cazul in care vrei sa iti achizitionezi unul.Nu trebuie sa intelegi engleza pentru ca tipul explica pe model si tu poti vedea diferentele :D

| Vennuss a răspuns:

Dupa rezolutia camerei.