| imbauser a întrebat:

cum vad daca un Samsung galaxy s2 e original si nu o replica

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| EuAli a răspuns:

Nu scrie pe el Samsung(sau daca scrie poate sa lipseasca logo-ul intr-o zona unde originalului nu-i lipseste)

| Fabian_Oprea_1993 a răspuns (pentru EuAli):

Ce e ala logo-ul?

Răspuns utilizator avertizat
| angi_4331 a răspuns:

Te pot ajuta eu:
In primul rand, replica are ecranul mult mai albicios, orice chinezarie e asa.
Apoi, daca vei avea ocazia sa o butonezi putin, iti vei da seama inca din meniu, ca ceva nu e in regula..asta nu e Samsunghappy
Si mai poti verifica Imei-ul telefonul(cu el se poate demonstra daca telefonul respectiv este sau nu original).
Oricum, iti vei da rapid seama ca, camera nu este nici pe departe una de 8 mp(cel mai probabil, va fi una VGA, sau de 1, 3mp)
Sper ca te-am ajutat, funda?

| TomaKa1900 a răspuns:

Te duci la un specialist...

| Bogdan_Bistriceanu_1975 a răspuns:

Diferenta este la design, imei-ul tel, serial number, platforma Android din telefon, adica nu e acelasi meniu ca la cel original si multe altele.Vezi diferenta numai cind ai amindoua modele in mina sa vezi atunci diferenta.

| Bodrug_Korina_1992 a răspuns:

De fapt nu am vazut nici o diferenta in design sau cum zic unii, in meniu, aceeasi copie... unica diferenta e ca nu scrie Samsung in partea din fata