| AdrianaFTWytb a întrebat:

Cum pot pune muzica de pe calculator/Pc pe telefon?
PS:am telefon Nokia

Răspuns Câştigător
| LanGooP a răspuns:

Conteaza si tipul de telefon... Nu numai trebuie sa ai un cablu de date, ori stick de bluetooth sau alte chestii. Daca ai un telefon Nokia 3310 este practic IMPOSIBIL sa pui muzica de pe PC pe Mobil. Daca ai un telefon in care poti sa asculti muzica preferata, atunci iti dau urmatoarele sfaturi:

1. Foloseste cablul de date pe care il ai de cand ai cumparat telefonul. Daca nu ai, atunci fa-ti rost de la cineva care are o mufa exact ca a ta, ori cauti pe Internet pentru a cumpara.

2. Poti folosi un telefon cu aplicatia "Bluetooth" pe el. Trebuie sa ai un stick Bluetooth pe care il pui in calculator, in conectezi la telefon si trimiti melodiile. Daca nu ai un astfel de stick, poti face rost de la cineva sau cumperi de pe internet.Dar ai putea folosi bluetooth pentru a transmite melodiile de pe un telefon pe altul.

Sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Prin cablu de date, prin cardul de memorie, prin bluetooth, prin intermediul unui site web.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Prin cablu usb sau adaptor de card

| Florian_Cristian_1994 a răspuns:

Poti pune muzica din Computer pe telefon prin cablu de date. Iar daca nu ai cablu de date cu cititor de carduri.

| TheHuMan a răspuns:

Cumpara bluetooth pentru pc(ii un fel de stick cu CD de instalare)