| MaxiEcho a întrebat:

De ce nu mai îmi merge rețeaua 4G? Azi am activat si eu datele mobile dupa mult timp si nu mai imi mergea deloc adica nici macar 2G, apoi am mai umblat prin setari si a mers cu 3G, dar de ce nu merge cu 4G cand mai demult mergea si chiar era cineva langa mine care avea 4G, care e problema ca nu o gasesc? Acord funda, mulțumesc!

1 răspuns:
| amzosoft2003 a răspuns:

Cauze posibile:
- a scazut puterea semnalului receptionat
- problema soft
Incerci in alta locatie unde esti sigur ca este semnal maxim sau un alt sim cu date activate (poate si alta retea) sau o resoftare / upgrade.