| SamsungElectronics a întrebat:

Bună dimineața tuturor!

Nu știu dacă vă pricepeți la telefoane așa bine, eu sunt fan Samsung, îmi plac foarte mult telefoanele Samsung. Acum vreo 6 ani am avut un Samsung Galaxy s2 plus fabricat în Coreea, și să vă spun care a fost defectul lui, nu știu dacă știți sau daca ați întâmpinat această problemă. Deci telefonul a fost virusat și a scris numai Samsung pe el, și după l-am dus la un service de reparații, și acolo mi-au schimbat software, și după telefonul a mers bine. După vreo câteva luni sau săptămâni nu mai știu ecxat, au început problemele, de fiecare care dată când apasam pe butonul de power și îl stingeam, nu îl stingeam de tot, doar am apasat pe buton și se stingea, ori cum știți cum e treaba, și când voiam să-l aprind să văd cât este ceasul sau să sun pe cineva, nu se mai aprindea, și trebuia să scot bateria și să o pun din nou ca să se aprindă, a fost foarte enervată chestia asta, și normal bateria era încărcată era ok.

Care credeți că ar fi putut fi problema?

Software sau Bateria?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Defectul lui era ca era antic. Tu foloseai un telefon lansat in 2011 si deja vechi de cinci (in 2016) cu Android inca necopt si la ani lumina față de cum e azi.

Dupa mine suna a defect la piesele interne. Are un comutator ca sa stie cand e in standby sau oprit de tot si ala facea figuri.

| Brizbriz a răspuns:

Nu inteleg intrebarea... "acum 6 ani" am avut un telefon acum ANTIC (2013), si ne ceri sa ghicim ce potcoave avea, ce iti mai pasa?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma pricep dar e o metoda de a da restart prin scoaterea bateriei.
Adica o resetare mai hard decat butonul pornit-oprit.