| anonim_4396 a întrebat:

Bună, dragilor! Vă d.au funditawinking Am un teloefon : Samsung Galaxy Grand Neo Plus ( memorie interna : 8GB ) si asi dori sa ii cumpar un card tot de 8? sau de 16? ce ziceti - care este cea mai buna,,marca,, big grin de card de memorie :,,Memorie Secure Digital Hama,,,,,Card de memorie Kingston,,,,,Card memorie SDHC Hama,,,, Card memorie Sony Secure Digital,,... si mai sunt CARE ESTE DIFERENTA INTRE ELE - scuzati-mi nestiinta happy :*

2 răspunsuri:
| IonutzMariusz a răspuns:

Eu îți recomand http://www.altex.ro/......adaptor-sd
sau SAMSUNG EVO MICROSD 16GB e ceva mai scump (modelul portocaliu)
Cardurile SD se deosebesc prin viteza de scriere și de citire cu cât mai mare cu atât mai bine, din cauza unor carduri SD telefoanele unor funcționează greu!

| Clantza a răspuns:

Kingston stiu ca se ocupa de ceva timp de memorii flash, deci poti avea incredere. De restul nu stiu ce sa zic.