| Geanina1107 a întrebat:

Imi puteti spune va rog, din experienta sau din ce mai stiti voi, care e diferenta dintre Samsung s10 si s10e? Daca e vreo diferență resimtita? Sau daca intre s9 si s10 e o diferenta asa mare? Multumesc

9 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

In mare, S10 (ambele), comparativ cu S9, au camere mai bune, sunt putin mai usoare si au procesoare cu o generatie mai nou ca sunt de anul asta.

Diferentele intre S10 si S10e sunt destul de mici, in principiu, S10e e putin mai mic, nu are camera ultrawide si bateria putin mai mica.

Acum, avand in vedere ca ai pus intrebarea asta e clar ca specificatiile nu-s relevante pentru tine si ca n-o sa folosesti toata puterea dispozitivului asa ca te scatuiesc sa-l iei pe cel mai ieftin sau chiar unul din seria A.

| AllieAyl a răspuns:

Eu am S10.Prietena mea are S10e. Camera nu se compara. S10e e gen un S9 varianta imbunatatita. Eu sunt foarte multumita de alegerea facuta si am trecut de la iphone pe Samsung si nu-mi pare rau. Nu mi s-a blocat niciodata, iar prietenei mele i-a cam facut figuri ca acum vrea sa treaca la iphone din nou. Daca e sa alegi as merge de S10 chiar daca costa un pic mai mult.

| Goete a răspuns (pentru AllieAyl):

Inainte de toate intrebarea este la ce urmeaza sa fie folosit telefonul.
Pun pariu ca sunt o multime de functii interesante si practice pe care nici nu le cunoasteti, sau accesorii super utile ca DeX

| AllieAyl a răspuns (pentru Goete):

Adresarea este pentru mine sau pentru intrebarea de mai sus? Intreb pentru ca mi-ati dar reply la comentariu si nu inteleg la ce va referiti.

| Goete a răspuns (pentru AllieAyl):

Noi nu ti-am dat reply. Doar eu singur.
Ma refer la faptul ca nu cumperi un Elicopter cand ai nevoie de un Dron.
Daca faci asta, arunci banii pe fereastra.
Nu poti sa stii daca are nevoie de un S10. Pe criteriul asta, toti sa isi cumpere un S10. Fiecare trebuie sa stie ce asteptari are si ce uz ii da telefonului. Masinii. Patului. Casei. Tot ce unul cumpara. Faptul ca un S10 are un procesor cu putin mai rapid ca un S9, nu inseamna ca va fi si folosit in asa.fel incat sa justifice diferenta de pret. Sau ca este o mica diferenta intre fotografii. Nu ma extind mai.mult. Tu raspuns strict la faptul care este mai bun si din acest punct de vedere sunt de acord.

| AllieAyl a răspuns (pentru Goete):

Nu am vorbit la plurar, am vorbit gen 《cu dumneavoastra》pentru ca mi s-a parut ca asa mi te-ai adresat. Eu am recomandat ca s10 fiind mai bun. Nu am pus-o sa il cumpere. Ea stie de ce are nevoie si pentru ce. Nu trebuie sa ne dea noua explicatii. Ea asa a intrebat daca este vreo diferenta. Eu i-am spus din experienta. Ca pana la urma isi ia iphone sau Samsung sau huaweii nu e treaba mea. Repede sare lumea sa comenteze. Asa suntem noi romanii. Nu e bine nimic

| Goete a răspuns (pentru AllieAyl):

Asa sunteti voi romaniiwinking
Eu am comentat pentru ca suntem aici pentru a comenta. Si am recunoscut ca ai dreptate ca e mai bun, dar nu sunt de acord ca nu trebuie sa dea explicatii cu orivire la pe care il da, pentru ca de asta depinde totul.
In fine, scuze daca te-am suparat.

| AllieAyl a răspuns (pentru Goete):

Nu m-ai suparat. Nu e vorba de suparare aici. Si am zis asa suntem noi romani incluzandu-ma si pe mine. Adica trebuie sa recunosti ca asa suntem noi ca natie...nimic nu e binelaughing) Deci stai linistit, nu am raspuns fiind suparata sau ofticata. Oricum, cand citim comentariile astea peste vreo 5 ani o sa radem un pic asa.

| Dang33r0us a răspuns:

In mare pe langa o camera mai bunicia, si un procesor nu cu mult mai puternic, specificatile nu sunt cine stie ce doar ca singura chestie care difera intre cele 2 tip-uri sunt preturile,