| RAY a întrebat:

Samsung vr 325 este compatibil cu s10e?

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Oricum is inutili pentru ca iti trebuie un adaptor pentru 10e. Eventual poate ii convngi pe cei de la Samsung Romania sa iti trimita un adaptor daca reusesti sa cumperi ochelarii de undeva.

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Cica vine cu unu tip c ala Samsung vr325, primi o oferta si la 600 de ron, garantie un an, tot cu adaptor
Ochelari realitate virtuala Samsung Gear VR R325
Imi place
Achizitionati in ianuarie 2018 sh folositi 2 sapt la pretul de 250 ron.
pachetul contine, ochelarii' controlerul; adaptor usb c; adaptor mufa Samsung normala; manual folosire.
Din ce am mai testat in materie de VR cu tel mi se pare totusi ca cei de la Samsung si au dat oarecum silinta.
Aplicatia oculus este interesanta si ai cateva jocuri(destul de putine) free. Cele cu plata sunt cele mai ok si ele costa de la 5 $ in sus. Destul de mult pentru un joc pe telefon daca ma intrebi pe mine.
Totusi odata la cateva zile ma teleportez cu ei pentru un moment de liniste si explorare al locuriilor de pe terra sau ma joc aproximativ 30 min.
Tehnologia VR este clar inca la inceput dar pentru un pret de 250-300 ron merita sa o incerci si sa te relaxezi intr o realitate virtuala.
Contra:
Ar fii faptul ca iti transpira ochii in ciuda gauriilor de aerisire, cel putin la inceput pana se regleaza temp.
in rest nu mare lucru.

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Astia mi au facut oferta https://www.emag.ro/embtcius/26677/v
faza e ca le am spus nu aveti controlel sa pot folosi pentru s10e nu am nevoie, ei asa costau noi 950 ron asa sh 600 dar garantie un an, egal faza e sa fie buni si nu sparti

| Wr3nch a răspuns (pentru RAY):

Nu adaptor de tip C iti trebuie, ci suportul care tine telefonul. Ei in sine is ganditi sa tina maxim un s8, si s10e e ceva mai mare si nu incapa in suportul clasic. Asta voiam de fapt sa zic prin adaptor.

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Casca aia nu poate?

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Imi poti raspunde?

| Wr3nch a răspuns (pentru RAY):

Iti trebuie neaparat un adaptor care nu se vinde separat, il ofera Samsung Samsung la cerere.

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Astia imi dau si la 600 ron garantie un an, ce naiba sa fac sa iau unu nou la 900 de ron, nici nu stiu, ca pe eMAG sa epuizat deja

| Wr3nch a răspuns (pentru Wr3nch):

De asta zi sa le arunci un mail sau un mesaj pe pagina de FB si sa intrebi inainte sa scoti valuta. Esti de treaba, si mi-ar parea rau sa ramai cu ochii in soare.