| Fluffy69 a întrebat:

Ma puteti ajuta, va rog! Tocmai mi-am cumparat o cartele cosmote...am bagat-o in telefon acolo si am introdus pin1, apoi mi-a aparut "Cod pin de deblocare sim penteu retea" ce sa scriu acolo am incercat si pin1 si pin2 si nu merge sad

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce cartelă ( de pe ce reţea ) aveai înainte...

Cel mai probabil, acel telefon este CODAT pe o altă reţea ( de aceea nu va merge cartela de Cosmote )!

Va trebui să-l duci la un Service pentru decodare.

Sărbători fericite!

| Alkero1995 a răspuns:

Buna, acel mesaj este dat pentru ca telefonul tau este CODAT pe o alta retea ( Orange / Vodafone / Retele Europa, etc ). Incearca in alt telefon necodat si o sa vezi ca merge doar cu pin1. Sarbatori fericite!