| cipri74 a întrebat:

Am o tableta Allview alldro speed, mi s-a blocat din cauza ca am introdus modelul de deblocare gresit de 5 ori si mi-a aparut ca trebuie sa scriu contul google si parola, am incercat dar nu merge. Am nevoie va rog de raspunsuri! Mersi!

5 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Daca vrei sa faci reset iti zic cum se face la mobile, sper sa mearga si la tablete.
Cu tableta stinsa apesi si ti apasate urmatoarele butoane: Volum + (sau Volum -, poti incerca pe rand cu amandoua), butonul de power.

| petre96 a răspuns (pentru Gas):

Salut am si eu o intrebare am incercat si power si Volum- si imi arata nocommand ce as putea sa ii fac?

| L4WRlD34TH a răspuns:

Salut, cipri74! Contul Google introdus trebuie sa fie cel care a fost bagat prima data cand ai pornit tableta.
Daca nu il sti nu ai altceva de facut decat sa resetezi tableta...
Vezi si tu poate reusesti cu vreun program de pc(cu cablul de date, etc...)daca nu poate iti e de folos asta...:
Instructiuni(Depinde daca are...):
Inchizi telefonul...tii apasat home+power cateva secunde, va intra tableta in recovery mode. Navighezi cu tastele de volum pe factory reset selectezi cu butonul home apoi selectezi iar Yes...done. Apoi il pornesti si vezi cum o folosesti alta data.

| cipri74 explică (pentru L4WRlD34TH):

Mersi mult! A functionat.

Alte răspunsuri