| Mariussssssss a întrebat:

Am un telefon COSMOTE MOVE blocat in reteaua COSMOTE, si am incercat sa bag o cartela de Orange sa vad daca merge, dar cand am bagat-o mi-a cerut codul PIN de deblocare a retelei. Toate bune. Am scos cartela de Orange, si am bagat vechea cartela de cosmote. Cand am deschis telefonul, am bagat codul PIN, dar dupa aceea, imi aparea ca nu am semnal si ca sunt probleme cu cartela. Ce trebuie sa fac? Plss ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| 123456_9946 a răspuns:

Inseamna ca ai telefonul codat pe o anumita retea

| Mariussssssss explică (pentru 123456_9946):

Telefonul este codat in cosmote. Dar faza este ca acum nici in cosmote nu mai recunoaste sim-ul.