| d3liutza a întrebat:

Mi-a aparut pe telefon un mesaj de genul "dispozitivul este supraincalzit", iar eu am luat o sticla cu apa inghetata, am scos carcasa telefonului si am pus sticla peste el si apoi nu mai mergea deloc. Il pusesem in orez pentru o noapte ca sa se absoarba umezeala, dimineata cand l.am pus la incarcat arata ca se incarca, iar cand am apasat pe buton sa il deschid, nu mai arata nici ca se incarca, nici nimic. Ce pot face? Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Du-l la service, posibil sa fi facut vreun scurt si sa nu iti mai functioneze butonul de pornire.

Cea mai stupida idee sa pui o sticla cu gheata pe telefon.

5 răspunsuri:
| UDM a răspuns:

Salut.cumpara-ti altul.l-ai ars pe al tau.

| Miau1617 a răspuns:

Buna! Scoate toate dispozitivele care pot fi scoase, ex:cartela, cardul de memorie, bateria, etc.Ia o carpa uscata si sterge-l in interior.Il poti expune la soare,dar grija! Nu il scutura! Daca il scuturi, apa va patrunde mai tare in el. Daca poti agata telefonul astfel incat spatele, unde e carcasa, sa atarne in jos. Daca nici dupa nu reactioneaza, mai bine nu il duci la reparat pentru ca, costa 1 milion, mai bine iti iei altul. Sper ca te-am ajutat! Funda, te rog? puppy dog eyes

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Daca zicea ca s-a supraincalzit, trebuia sa ii fi scos bateria si o lasa-i scoala cateva ore apoi o bagai inapoi si nu iti mai aparea ca se supraincalzeste. Acum ar trebui sa mergi la un service sa il faci sau daca ai garantie poate ti-l schimba.

| darrio2007 a răspuns:

Cata minte ai putut avea.Era de ajuns sa il pui pe masa.Si nu te mai jucai la el 1 ora.Se racea in voia lui.

| d3liutza explică:

Telefonul nu are nimic, era incarcatorul stricat. Multumesc pentru raspunsuri:* O zi buna!